Otsing

Pelgulinna sünnitusmajas leevenevad tugiisikutele kehtivad piirangud

Pelgulinna sünnitusmajas leevenevad tugiisikutele kehtivad piirangud
0 25/06/2020

25.06.2020.

Alates 1. juulist on Pelgulinna sünnitusmajas taas lubatud rasedatel tulla koos kaaslasega loote ultraheliuuringule, samuti on kaaslane lubatud plaanilise keisrilõike juurde ning perekooli loengutesse.

Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku ehk Pelgulinna sünnitusmaja juhataja dr Piret Veeruse sõnul on naistekliinik alates maikuust pidevalt piiranguid leevendanud, alustades peresünnituste taaslubamisega alates 18. maist.

“Pered on olnud väga kannatlikud ja mõistvad, täname neid selle eest! Meil on väga hea meel, et saame piiranguid järjest leevendada, kuid peame meeles pidama, et koroonaviirus ei ole veel kadunud ja seetõttu on naistekliinikus jätkuvalt kasutusel teatud meetmed kõikide patsientide ja haiglatöötajate ohutuse tagamiseks,” ütles dr Veerus.

Alates 1. juulist lubame rasedusaegsetele ultraheliskriiningutele koos rasedaga ühe terve täiskasvanud tugiisiku. Rasedusaegsed ultraheliskriiningud on 12.-14. rasedusnädalal tehtav OSCAR test ning 20.-22. rasedusnädala II trimestri ehk loote anatoomia ultraheliuuring. Vastuvõtule saabudes palutakse nii patsiendil kui tugiisikul täita tervisedeklaratsioon ning neile antakse kirurgiline kaitsemask, mida tuleb kanda kogu haiglaruumides viibimise aja.

Alates juulist võib ka plaanilisele keisrilõikele minev patsient tulla haiglasse koos ühe terve täiskasvanud tugiisikuga. Ohutuse tagamiseks tugiisikut operatsioonituppa ei lubata, kuid ta saab olla koos sünnitanu ja vastsündinuga taastumisruumis, kuni naine ja laps viiakse sünnitusjärgsesse palatisse. Tugiisik peab haiglasse saabudes täitma tervisedeklaratsiooni ja haiglaruumides viibides peab ta kandma respiraatorit.

Üks terve täiskasvanud kaaslane on lubatud ka koos lapseootel naisega perekooli loengule. Loengutele registreerumine on avatud veebilehel https://bronn.ee (valides Pelgulinna Sünnitusmaja Perekeskus). Osalemistasu ühele inimesele on 9 eurot. Loengusse tulijad peavad täitma tervisedeklaratsiooni ja kandma kirurgilist kaitsemaski.

Endiselt ei ole kaaslased lubatud sünnitusjärgsesse palatisse, samuti ei ole lubatud haiglas viibijate külastamine. Tavapärastele ämmaemanda ning naistearsti visiitidele ootame rasedaid endiselt üksinda ilma laste ning kaaslasteta. Pelgulinna sünnitusmaja teavitab edasiste piirangute leevenemisest esimesel võimalusel.

Posted in Uudised