Otsing

NOORTE NÕUSTAMISKESKUS

KONTAKT

Sõle 23, Tallinn
Naistenõuandla I ja IV korrus
Avatud E-R 8:00 – 15:00
Telefon 666 5810 (telefonitund E-R 14:00-15:00)
Enne kabinetti sisenemist pöördu palun registratuuri!
 

VASTUVÕTULE REGISTREERIMINE

Registratuuri telefonil +372 626 1314
Telefonil 666 5810
Digiregistratuuris
Vastuvõtud on tasuta!

VASTUVÕTU TÜHISTAMINE

Registratuuri telefonil +372 626 1314, digiregistratuuris või tyhistamine@keskhaigla.ee. E-kirja teel vastuvõtuaega tühistades pange kindlasti kirja oma isikukood, nimi ja perekonnanimi ning vastuvõtu kuupäev.
 

Elavas järjekorras on võimalik saada kordusretsepti rasestumisvastasele vahendile juhul, kui oled meie kabinetti varem juba külastanud. Rasestumisvastaste vahendite kordusretsepte väljastatakse E-R kell 14:00-15:00 kohapeal ilma eelregistreerimiseta elavas järjekorras või samas ajavahemikus telefoni teel. Telefoni teel saab rasestumisvastase vahendi kordusretsepti väljastada juhul, kui patsiendil on dokumenteeritud vererõhk viimase 6 kuu jooksul.
 
Kui sa ei ole varem meie kabinetist retsepti saanud, siis on vajalik eelregistreerimine naistearsti või ämmaemanda vastuvõtule.

 
Noortekabinetti on oodatud kõik neiud ja noormehed kuni 26. eluaastani (26-aastased kaasa arvatud) ‒ nii ravikindlustatud kui kindlustamata. Oma murega võid pöörduda nii arsti kui ämmaemanda poole, sest mõlemad teevad vajalikke analüüse ja uuringuid ning saavad sind vajadusel suunata edasi teise spetsialisti juurde.
 

 


MIDA NÕUSTAMISKESKUSES PAKUME?

 • seksuaalsel teel levivate haiguste diagnostika ja ravi
 • nõustamine erinevatel seksuaalsuse teemadel (NB! Vastuvõtul ei teostata seksuaalhariduslikke loenguid, nõustamisel keskendutakse konkreetsele nõustamist vajavale teemale, näiteks lähedased suhted, seksuaalne identiteet jt)
 • rasestumisvastase vahendi valikuga seotud nõustamine
 • raseduse diagnoosimine, nõustamine
 • rasestumisvastaste vahendite retsepti pikendamine
 • noormeeste nõustamine. Hetkel ei ole võimalik noormeeste suguelundite läbivaatus koos vajalike analüüsidega, kuid noormeestel on võimalik anda analüüse uriinist ja verest ning saada esmast nõustamist.
 • psühholoogiline nõustamine
 • nõustamine sotsiaalprobleemide korral: mure, mille puhul leiad, et peaksid seda jagama mõne täiskasvanuga; probleemid perega; peres puudub usaldus, on pidev kontroll ja ähvardused
 • nõustamine seksuaalvägivalla korral: vajadus toe või abi järele, kui Sinuga on vägivaldselt käitutud, Sind on ära kasutatud. • TESTID JA TULEMUSED

  Noortekabinetis saab end kontrollida erinevate sugulisel teel levivate haiguste/viiruste/bakterite suhtes.  VIITED

  Viited erinevate noori puudutavate teemade kohta.  SOTSIAALTÖÖTAJA

  Sotsiaaltöötaja Marita Ilmoja vastuvõtule võivad pöörduda erinevate probleemide ja murede korral kuni 26-aastased noored.  LOENGUD JA GRUPITÖÖD KOOLIÕPILASTELE

  Loengud ja grupitööd seksuaalsuse, tervise, noorte seksuaalse arengu, HIV/AIDSi ja isiklike suhete teemadel on täienduseks koolis pakutavale seksuaalharidusele.
   

  MEIE MEESKOND

  Meil kõigil, kes me siin töötame, on vaikimiskohustus.
  Kõik noortekabinetis räägitu on konfidentsiaalne. Ilma sinu loata ei anna me sinu probleemi, analüüside vms kohta infot su vanematele, perearstile ega kellelegi teisele.

  Meie seas töötab nii mehi kui naisi. Siin on võimalik kohtuda ämmaemanda, günekoloogi, seksuaalnõustaja, sotsiaaltöötaja või psühholoogiga, vastavalt sellele, mis on tuleku põhjuseks või mureks.

   
  Meie noortenõustajad-naistearstid:
   
  Helen Savason-Potisepp
  Kadri Käver-Lomp
  Sergei Ponomarjov
   
  Assistent
  Eglyd Esken

   
  Meie noortenõustajad-ämmaemandad:
   

  Merle-Treufeldt-Kirtsi
  Britta Jürgenson
  Kredi Raspel