Otsing

ENDOMETRIOOSIKABINET

MIS ON ENDOMETRIOOS?

Endometrioos on enamasti viljakas eas naistel esinev krooniline hormoonsõltuv haigus, mille puhul emaka limaskestaga (endomeetriumiga) sarnane kude paikneb kolletena väljaspool emaka limaskesta, põhjustades sageli valulikku menstruatsiooni ning probleeme rasestumisega. Haigusele võivad olla iseloomulikud menstruaaltsüklihäired, krooniline vaagnavalu, valu seksuaalvahekorra ajal või tualetis käies (soolt või põit tühjendades) ning mao-soolestikuga seotud kaebused.
 
Tavaliselt paiknevad endometrioosikolded munasarjades, emaka lihases, kõhukelmel, soole ja kusepõie pinnal, harvem ka mujal. Tsükliliste hormonaalsete muutuste toimel endometrioosikolded kasvavad ja veritsevad, neis tekivad põletikulised muutused ja ümbritsevate kudede kahjustus.
 
Endometrioosi tekkepõhjuste kohta on käimas uuringud. On võimalik, et haiguse tekkimise taga on mitmed erinevad põhjused. Haigust on keeruline diagnoosida, sest sümptomid on mittespetsiifilised ja avalduvad erinevatel naistel erinevalt. Vahel võib olla tegemist juhuleiuga operatsiooni käigus.
 
Kahtluse korral tasub aga kindlasti pöörduda günekoloogi vastuvõtule endometrioosikabinetti – olgugi et endometrioosi ei ole võimalik täielikult välja ravida, saab sümptomeid leevendada ravimitega või teatud juhtudel operatsiooniga.

ENDOMETRIOOSIKABINET

Endometrioosikabinetti pöördumiseks ei ole vaja saatekirja. Meie poole võite pöörduda kahtluse tekkimisel, pere- või eriarsti soovitusel, teisese arvamuse saamiseks või raviplaani korrigeerimiseks. Vastuvõtule tulemiseks broneerige esmalt vastuvõtuaeg. Vastuvõtul teeb naistearst günekoloogilise läbivaatuse ja ultraheliuuringu probleemi esmaseks hindamiseks. Vajadusel suunab ta patsiendi lisauuringutele, näiteks MRT-uuringule või sooleuuringule (koloskoopiale).
 
Pärast uuringuid koostab arst individuaalse raviplaani, määrates vastavalt olukorrale kas medikamentoosse ravi (tablettravi) või kirurgilise ravi. Kui vajalikuks osutub kirurgiline sekkumine, saab meie günekoloogiaosakonnas teostada laparoskoopiliselt erineva raskusastmega laparoskoopilisi operatsioone.

 

REGISTREERUMINE

Broneerige aeg vastuvõtule telefonil 626 1314.

 

SAATEKIRI EI OLE VAJALIK