Otsing

SIMULAATORNUKK VICTORIA

VICTORIA® S2200 – KÕRGTEHNOLOOGILINE ELUTRUU SÜNNITUSABI SIMULAATOR

Victoria on realistlike proportsioonidega arvuti abil juhitav täiskantud rasedusega sünnitaja simulaator, mille sünnitusteed on anatoomiliselt korrektsed – avaneva emakakaela ja väikevaagna tasapindadega.

 
Simulaatoril on kaks loodet-vastsündinut ning loote liikumine ja sisemised pöörded sünnitusteedes kulgevad loomulikul moel. Loote liikumine sünnitusteedes on juhitav ning vastavalt osutatavale abile saab instruktor muuta elutähtsate funktsioonide näitajaid, mis on jälgitavad monitoril.
 

Victoria puhul saab kasutada loote KTG monitori, EKG monitori, pulss-oksümeetrit, automaatset vererõhu mõõtjat ja defibrillaatorit. Samuti on võimalik simulaatorile reaalselt paigaldada veenikanüüli, manustada ravimeid, infusioone, paigaldada põiekateetrit ja emakasisest ballooni ning intubeerida ehk viia juhitavale hingamisele.

 

Sünnituse käigus võivad mõnikord tekkida vältimatud ja kriitilised olukorrad, mis nõuavad oskuslikku ja kiiret lahendamist.

Simulaatorit Victoria saab kasutada paljude sünnitusabiga seotud erakorraliste olukordade lahendamiste harjutamiseks mitte ainult õppeklassis, vaid ka in situ ehk kohapeal reaalses töökeskkonnas. Õppused reaalses töökeskkonnas reaalse valve-meeskonnaga, millesse on kaasatud kõik erialad hooldajatest anestesioloogideni, aitavad üles leida ka peenemaid vigu „süsteemis“.
 

On väga oluline, et abi osutajad saavad õppimise käigus kasutada kriitilise informatsiooni tõlgendamiseks seadmeid, millega nad igapäevaselt töötavad. Lisaks käelistele oskustele on meedikutel oluline hinnata tõeselt erinevateks toiminguteks vajaliku aja kulu ja töökeskkonna käepärasust ning jagada tööülesandeid abi osutamisel.
 

Sünnitaja simulaatoriga harjutamine võimaldab tervishoiutöötajate meditsiiniliste ja käeliste oskuste arendamisele lisaks parandada ka töökeskkonda ja tõhustada omavahelist kommunikatsiooni. Seega võimaldab simulaator õppida turvaliselt vältima töö käigus ette tulevaid võimalikke vigu, sest ühtseks meeskonnaks koolitatud erinevate erialade spetsialistid suudavad anda parimat võimalikku abi ja tagada patsientide ohutuse.

 
Tänu sünnitaja simulaatorile saame kombineerida ema abistamise koolitusi ka vastsündinu kriitiliste seisundite simulatsiooniõppusega, et anda osalejatele sünnitaja kui väga erilise staatusega patsiendi tervikkäsitlus.

2F1A0020

 

Olulisemad seisundid, mida saame Victoriaga ema ja lapse parimaks abistamiseks simuleerida:

 • Loote õlgade düstookia
 • Tuharseisus vaginaalne sünnitus
 • Vaakumsünnitus
 • Eklampsia, krambisündroom
 • Keisrilõige
 • Nabaväädi väljalangus
 • Platsenta eesasetsus
 • Ema sünnitusjärgne verejooks (PPH)
 • Šokk
 • Elustamine
 •  


  2F1A0001 2F1A0015 2F1A0008