Otsing

VASTSÜNDINUTE INTENSIIVRAVI PEREPALATID

 
IMG_4941_3
 

Pelgulinna sünnitusmajas on perepalatid vastsündinute intensiivraviks.
 
Nagu kõik vastsündinud, vajavad ka terviseprobleemidega sündinud lapsed alates esimesest hingetõmbest oma vanemate hoolt ja lähedust. Samamoodi on ka lapsevanemate jaoks oluline viibida oma vastsündinuga koos, aidates tal kosuda ja kohaneda.
 

Intensiivravi perepalatid on mõeldud selleks, et ka ravi vajav vastsündinu saaks viibida pidevalt oma vanematega koos, olles samal ajal sünnitusmaja personali hoolsa jälgimise all.

 
Seda silmas pidades oleme loonud Pelgulinna sünnitusmaja vastsündinute osakonda 4. korrusele intensiivravi perepalatid. Perepalatid on mõeldud just neile vastsündinuile, kes vajavad vahetult pärast ilmale tulemist intensiivsemat meditsiinilist jälgimist ja ravi. Uued perepalatid on varustatud kõikide vajalike seadmetega, et toetada ja jälgida vastsündinu elutähtsaid funktsioone ning arengut.
 

Esimesed Eestis
 
Pelgulinna sünnitusmaja oli Eestis esimene sünnitusmaja, kuhu loodi perepalatid ja lubati tervel lapsel olla sündimise hetkest alates koos oma ema ja isaga. 24 aastat hiljem, aastal 2017 oli Pelgulinna sünnitusmaja esimene haigla Eestis, kuhu loodi võimalus, et ka intensiivravi vajav laps saab olla pidevalt oma pere juures.
 
Teadusuuringud on näidanud, et vanemate pidev hool ja lähedus mõjuvad lapsele väga positiivselt: pere õpib oma lapse vajadusi mõistma ja nendega toime tulema. See omakorda tähendab, et kõikvõimalikke meditsiinilisi protseduure tehakse neile lastele vähem, kuid samas on ravitulemus parem. Samal ajal tugevneb ka lapse ja vanemate omavaheline side.
 
Toetame Pelgulinna sünnitusmajas perekeskse meditsiini põhimõtteid, tuginedes seejuures kõige värskematele teadussaavutustele ja ravijuhistele.
 

 
 
 
 
 
 
IMG_4761_2

 


KKK: vastsündinute intensiivravi perepalatid