Otsing

UJUTAMINE VANNIS JA BASSEINIS

REGISTREERIMINE
 
 

ujutamine treeneriga

Tita ujutamine vannis

 

Vesi rahustab last, annab positiivseid emotsioone, karastab, lõõgastab, treenib ja arendab. Meil on spetsiaalne vannituba, kus iga laps saab talle sobivas veetemperatuuris spetsialisti abiga kuni 20 minutilise ujutuse. Vaadake, kuidas treener julgustab ja juhendab vanemaid:
www.perekool.ee/artiklid/beebipaevik-beebi-ujutamine/
 
Treener julgustab vanemaid ise last ujutama ja sukeldama. Järk-järgult alandatakse veetemperatuuri, mis on karastav ja basseini minekuks ettevalmistav. Mõõdukas karastamine aitab pisikesel püsida terve ja rõõmus. Vanniujutusse võib tulla kasvõi kohe peale lapse sündi. Titad on pikalt olnud lootevees ja nad igatsevad vett paremaks kohanemiseks. Vanniujutust teeme beebidele, kes kaaluvad alla 6 kilo. Üle 6 kilo kaaluvaid titasid ootame basseinitundidesse.
 
Lapsele võtke kaasa käterätt, ujumismähet pole vaja. Soovitame täiskasvanul kaasa võtta plätud, sest vannituba asub basseini kõrval. Üleriided jätke garderoobi, isiklikud asjad võtke vannituppa endaga kaasa. Peale ujutamist on laps näljane, teda saab toita samas toas.
 

Tita ujutamine basseinis

 

Selleks, et 30 minutit basseinis oleks titadele suur lõbu, rõõm ja mäng, kasutame basseinivees minimaalselt kloori. Tavapärasest normist väiksemat kloorikogust võimaldab meil kasutada lapsevanemate ja beebide hoolikas pesemine enne vette minekut.
 
Vanemad ujutavad lapsi selili, külili ja kõhuli, hüpitavad neid, hullavad ning sulpsatavad korraks vee allagi. Harjutatakse sukeldusrefleksi, mis on kaasasündinud oskus, ja kui see alles jääb, siis on vette kukkunud lapsel lihtsam endaga hakkama saada. Basseinis ujutamiseks ei ole vajalik eelnev vanniujutus. Vaadake, mida 3-kuuse titaga saab basseinis teha:www.perekool.ee/artiklid/beebipaevik-3-kuune-anne-beebiujutamises/
 
Vesi arendab lihaseid, mis omakorda annavad lapsele parema rühi. Ujutatud laps on emotsionaalselt tasakaalukam, rahulikum ning hea unega. Ta haigestub harvemini ja paraneb haigustest kiiremini.
 
Tulge titaga kohale 15 minutit enne tunni algust, et riietuda ja pesta. Lapsevanema ja lapse hoolikast pesemisest sõltub basseinivee puhtus! Vee temperatuur basseinis on 33 kraadi. Lapsel vajalik ujumismähe või -püksid. Peale suplemist saab last toita puhkeruumis.

 
beebid basseinis

 

Päevastel ujutusaegadel ootame titaga vette emasid, õhtuti on meil spetsiaalsed isadele koos titadega väljakuulutatud tunnid ning siis on riietus- ja pesuruumid vaid isade ja titade kasutuses.
 
NB! Basseini rühmatundi on oodatud üks lapsevanem ühe lapsega.
Rühmatundides saavad osaleda vaid kuni 2-aastased lapsed. Kui soovite perekeskuse basseini ujuma tulla ja teie pere laps(ed) on vanuses 2 aastat ja enam, siis peate valima kas individuaalse supluse treeneriga või vaba supluse ilma treenerita.
 
Siit näed meie titasid basseinirõõme nautimas:http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=toU7ZjJExPg
 

NB! Tegevused toimuvad perekeskuses (sissepääs sünnitusmaja taga).


HINNAKIRI