Otsing

ONKOGÜNEKOLOOGIA

REGISTREERUMINE

Registreerumine onkogünekoloogi (dr Jüri Piirsoo ja dr Helen Vahar) vastuvõtule ja telefonikonsultatsioonile

Kolmapäeviti 09:00-14:00

Telefon 6665804

SAATEKIRI ON VAJALIK

 
LTKH Naistekliinikus tegeletakse pahaloomuliste, naissuguelunditest (st.munasarjast, munajuhast, emakast, emakakaelast, tupest ja välissuguelunditest) pärit kasvajate raviga ehk günekoloogilise onkoloogiaga. Samuti tegeleme pahaloomuliste kasvajate raviga, mis on seotud viljastumise ja rasedusega, keeruliste healoomuliste günekoloogiliste kasvajate ja vähieelsete seisundite raviga. Tegeleme nii günekoloogiliste kasvajate diagnoosimise, kirurgilise ravi kui järelkontrolliga. Meie käsutuses on kõige kaasaegsemad tänapäevased diagnostikavahendid ja me teeme koostööd parimate patoloogidega Eesti Vabariigis.


 
Ühe eripärana Eestis teostame enamuses mahukaid kasvaja eemaldamise operatsioone laparoskoopiliselt, st kasutame väheinvasiivset endoskoopilist kirurgilist operatsioonitehnikat. See tähendab patsiendile minimaalset operatsioonijärgset valu, lühemat haiglasviibimist, kiiremini tavaellu naasmist ja vajadusel varasemat operatsioonijärgsele ravile siirdumist.
 
Teostame lisaks radikaalsetele kirurgilistele operatsioonidele, võimaluse korral ja teatud kasvajate puhul, ka fertiilsust ehk viljakust säilitavaid operatsioone. Tagatud on operatsioonide ajal nii kasvaja kui lümfisõlmede kiirhistoloogiline uuring, millest sõltub lõplik operatsiooni maht – piisav radikaalsus ja maksimaalne tervete kudede säilitamine. See omakorda tagab edaspidi patsiendi parema elukvaliteedi.

 
Iga patsienti käsitletakse individuaalselt ja iga konkreetse patsiendi haiguslugu, pildilised uuringud ja rakuproovide vastused vaadatakse üle multidistsiplinaarses (st erinevate erialade spetsialistidest koosnevas) konsiiliumis. Konsiiliumi otsusega koostatakse igale patsiendile parim individuaalne raviplaan. Konsiiliumisse kuuluvad günekoloogilise vähiga tegelevad oma ala parimad spetsialistid: kirurgid, radioloogid, keemia- ja kiiritusraviarstid ning patoloogid Lääne-Tallinna Keskhaiglast, Ida-Tallinna Keskhaiglast ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglast.
 
Meie arstid osalevad regulaarselt erialastel koolitustel ja täiendustel ning kuuluvad Euroopa Onkogünekoloogia Seltsi.