Otsing

EMAKAKAELAVÄHI VASTANE VAKTSINEERIMISNÕUSTAMINE

KONTAKT

Sõle 23, Tallinn
Naistenõuandla II korrus, kabinet B104
Avatud: E-R 08:00 – 15:00

VASTUVÕTULE REGISTREERIMINE

Telefonil +372 626 1314 või polikliiniku registratuuris

VASTUVÕTT ON TASUTA!

Miks on vaktsineerimine tähtis?

Vaktsineerimine on tõhus viis emakakaela vähist hoidumiseks!
 
Tänu teaduse arengule on võimalik end vaktsineerimisega kaitsta kõige sagedamini esinevate kõrge riskiga ehk vähki põhjustavate papilloomiviiruse tüüpide vastu.
 
Papilloomiviirus on väga laialt levinud ja kergesti nakkav. Õnneks võitleb meie immuunsüsteem edukalt enamiku nakkustega, ilma et me nende olemasolust teadlikud oleksime. Sellegipoolest võivad mõned kõrge riskiga viiruse tüübid jääda püsima ja aja jooksul põhjustada emakakaela vähki.
 
Enamasti emakakaela vähi varajastes staadiumides sümptomid puuduvad. Nakatunud rakud arenevad vähieelseteks rakkudeks ja seejärel vähirakkudeks. Tavaliselt võtab see aega aastaid, kui neid muutusi ei avastata varakult vähi sõeluuringute käigus.

Vaktsineerimine valmistab sinu immuunsüsteemi ette vähki põhjustava viirusega nakatumise vältimiseks.
 
Vaktsineerimine koosneb kolmest süstist – esimesele süstile järgneb kuu või kahe pärast teine. Kolmas süst tehakse 6 kuud pärast esimest süsti.
 
Vaktsineerimist talutakse üldiselt hästi. Võib esineda süstekoha kõrvalnähte, nagu punetus, paistetus või kerge valu, mis mööduvad tavaliselt kiiresti.
 
Vaktsiin ei põhjusta emakakaelavähki!
 

Vaktsiini on edukalt kasutatud juba tuhandetel naistel. Kuigi vaktsineerimine kaitseb enamlevinud vähki põhjustavate papilloomiviiruse tüüpide eest, ei kaitse ta KÕIGI vähki põhjustavate tüüpide eest. Oluline on osaleda emakakaelavähi sõeluuringutes.