Otsing

NOORED SEKSUAALVÄGIVALLA OHVRID

Arusaadavalt võid olla hirmul ja segaduses, kui oled alla 18-aastane ja kogenud seksuaalvägivalda. Sul võib olla tunne, et ei suuda kedagi võõrast piisavalt usaldada, et vajaliku abi järele pöörduda. Ometi on tähtis juhtunust rääkida ja abi saada. Mõtle, kas leidub keegi usaldusväärne täiskasvanu või sõber, keda võid abi järele pöördumisel toeks paluda.
 
Võid tunda, et ei soovi oma vanemaid ärritada või kurvastada, ning hoiad seetõttu juhtunu enda teada. Siiski, enamik vanematest on mures juhtunust teada saades, kuid soovivad siiski oma last toetada ja abistada.
 
Kui pöördud esmase abi järele Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku vastuvõtutuppa, siis aitame Sul toime tulla seksuaalvägivallast põhjustatud olukorraga. Võid ise otsustada, kas soovid arsti läbivaatust või muid abivõimalusi. Võid igas etapis läbivaatuse soovi korral katkestada. Arst selgitab Sulle, kas vajad raseduse ärahoidmiseks ravimeid või testimist suguhaiguste suhtes ning võid ise otsustada, kas soovid ravi ja testimist.
 
Kui meie abistajad tunnevad, et Sinu turvalisus ja tervis on ohustatud, siis on võimalik appi paluda sotsiaaltöötaja. Kui see peaks olema vajalik, siis peetakse eelnevalt Sinuga nõu ja arvestatakse Sinu võimalike muredega.
 
Seksuaalvägivalla küsimustes võid alati pöörduda ka lähimasse noorte nõustamiskeskusesse.