Otsing

LTKH naistekliinikus leevenesid COVID-19 piirangud

LTKH naistekliinikus leevenesid COVID-19 piirangud
0 13/04/2023

13.04.2023.

Seoses üldise epidemioloogilise olukorra paranemisega on Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus leevenenud infektsioonikontrolli meetmed, mis puudutavad sünnitaja tugiisikut.

Sünnitus

Kui seni oli lubatud tulla sünnitama koos kaaslasega, kelleks on lapse ise või muu lähedane pereliige, siis nüüdsest saab lisaks täiskasvanud pereliikmele tulla sünnitajale toeks ka sünnitoetaja. Nii pereliige kui sünnitoetaja, kes sünnituse juurde lubatakse, peavad olema terved (st ilma respiratoorsete sümptomiteta). Vastuvõtuosakonnas tehakse pereliikmele ja sünnitoetajale SARS-CoV-2 antigeeni kiirtest, mille vastus peab olema negatiivne.

Palume sünnitustuppa lubatud tugiisiku(te)l vahepealsel ajal sünnitusmajast mitte lahkuda (st sünnitusmajast sisse-välja käia).

Tähelepanu! Endiselt testitakse SARS-CoV-2 PCR kiirtestiga kõiki sünnitajaid ja sünnieelsesse osakonda saabuvaid patsiente. Sünnitaja positiivse vastuse korral pereliiget ega sünnitoetajat haiglasse ei lubata.

Sünnitusjärgne aeg

Pereliikmel või lähedasel, kes on sünnitanuga koos sünnitusjärgses perepalatis, on lubatud kliinikust lühiajaliselt lahkuda ning naasta ilma täiendava testimiseta.

Tähelepanu! Naistekliinikus viibivate patsientide külastamine ei ole endiselt lubatud.
 
 

Täname kõiki patsiente ja nende lähedasi mõistva suhtumise eest!
Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinik

Posted in Uudised