Otsing

LTKH naistekliiniku simulatsioonikeskus taotleb günekoloogia valdkonnas endoskoopilise kirurgia õppekeskuse sertifikaati

LTKH naistekliiniku simulatsioonikeskus taotleb günekoloogia valdkonnas endoskoopilise kirurgia õppekeskuse sertifikaati
0 17/06/2024

17.06.2024.

Lääne-Tallinna Keskhaigla günekoloogide juhendamisel toimus 12.-13. juunil endoskoopiliste günekoloogiliste protseduuride simulatsioonikoolitus, mida olid tulnud hindama välismentorid Itaaliast. Koolituse hindamine on üks etapp Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku simulatsioonikeskuse rahvusvahelisest sertifitseerimisest GESEA õppekeskusena.

GESEA (Gynaecological Endoscopic Surgical Education and Assessment) on günekoloogilise endoskoopilise kirurgia koolitus- ja hindamisprogramm, mis pakub naistearstidele standardiseeritud koolitusi, sertifitseerimist ja käeliste oskuste täiendamisvõimalust. Möödunud aasta veebruaris sai alguse kaks aastat kestev rahvusvaheline projekt GESEA4EU, mille raames saavad Põhja- ja Ida-Euroopa riikides tegutsevad õppekeskused taotleda GESEA-poolset sertifitseerimist, mis võimaldab õppekeskusel viia iseseisvalt läbi GESEA programmi koolitusi.

Lääne-Tallinna Keskhaiglas on sertifikaadi taotlemise eestvedajaks günekoloog dr Olga Khrustaleva, kes juhendab alates 2021. aastast regulaarselt endoskoopiliste protseduuride simulatsioonikoolitusi günekoloogias. „GESEA4U projektis osalemine annab meile võimaluse näidata oma oskusi ja esindada meie riiki. See on oluline samm selles suunas, et saada GESEA ametlikuks koostööpartneriks,“ ütles dr Khrustaleva, lisades, et praegu on GESEA sertifikaadiga õppekeskusi üle maailma 14, kuid ükski neist ei asu Põhjamaades ega Baltikumis.

Sertifikaadi taotlemise ühe osana toimus eelmisel nädalal naistearstidele ja arst-residentidele dr Khrustaleva juhendamisel praktiline hands-on koolitus „Basic Laparoscopy & Hysteroscopy“, mis viidi läbi koostöös Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ-ga. Koolitust aitasid juhendada Lääne-Tallinna Keskhaigla günekoloogid dr Alissa Seljanko, dr Kätlin Meus, dr Annemai Märtson ja dr Helen Savason-Potisepp ning Tartu Ülikooli Kliinikumi günekoloog dr Katrin Täär. Koolituse läbiviimist vaatles ja hindas kaks välismentorit Itaaliast Torino Ülikooli Kliinikumist: Gabriele Lanzo ja Samuel Gardner-Medwin.

Kahepäevasel koolitusel treeniti laparoskoopilise kirurgia ja minihüsteroskoopia jaoks vajalikke oskusi, näiteks laparoskoopilise kaamera navigeerimist, silma-käe koordinatsiooni ja laparoskoopiliste õmbluste tehnikat.

Lääne-Tallinna Keskhaigla tänab Karl Storz Video Endoscopy Estonia OÜ-d abi eest koolituse läbiviimisel!

Posted in Uudised