Otsing

LTKH naistekliinik sai annetajate abiga kõrgtehnoloogilise seadme vastsündinute abistamiseks

LTKH naistekliinik sai annetajate abiga kõrgtehnoloogilise seadme vastsündinute abistamiseks
0 08/05/2024

08.05.2024.

Sünnitusmajade Fondi ja heade annetajate abiga soetati Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikule fiiberoptiline larüngoskoop, mis on vajalik vastsündinute abistamiseks hingamisprobleemide korral.

Lääne-Tallinna Keskhaigla vastsündinute osakonna ülemarsti-juhataja dr Pille Saiki sõnul saab uue seadme abil teha beebide intubeerimist ehk hingamistoru viimist hingamisteedesse, aga ka surfaktandi (hingamist abistava ravimi) manustamist enneaegsetele vastsündinutele ohutumalt ja edukamalt. „Tegemist on invasiivsete protseduuridega, millega alati kaasneb risk ebaõnnestuda ja mis on enamasti ka aegkriitilised. Larüngoskoop, mis on valgustatud kaabli kaudu ekraaniga ühendatud, viiakse pisikesele patsiendile suhu ja kurgus nähtav vaatepilt visualiseerub ekraanile. Nii näeme häälepeaelu paremini ja saame teha vajalikke hingamisteede protseduure vastsündinule varasemast oluliselt kiiremini, vähem valulikuna ja vähem traumeerivana,“ lisas ta.

Seadme soetamiseks vajalik summa koguti Cityconile kuuluvates Kristiine ja Rocca al Mare keskustes toimunud heategevuskampaania raames, kus Citycon annetas kõikide möödunud aasta detsembris ostetud kinkekaartide summast 5 protsenti Sünnitusmajade Fondile sooviga toetada uue elu algust Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliinikus. Kampaaniaga koguti ligi 20 000 eurot.

„Oleme südamest tänulikud Cityconi juhtidele, kes on soovinud toetada nende piirkonnas asuvat sünnitusmaja, et saaksime pakkuda kõige pisematele patsientidele parimaid tingimusi elu esimestel minutitel, tundidel ja päevadel. Suur tänu ka Sünnitusmajade Fondile ja kõikidele headele inimestele, kes kampaaniasse panustasid,“ ütles Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku ülemarst-juhataja dr Piret Veerus.

“Citycon on Sünnitusmajade Fondi partner juba teist aastat ning loodame, et see koostöö jätkub ka edaspidi. Suure südamega ettevõtjad ning sajad annetajad aitavad meil muuta emade ja beebide elu turvalisemaks. Aitäh, et aitate alustada elu,” ütles Sünnitusmajade Fondi juht Laine Randjärv.

Posted in Uudised