Otsing

Alates 18. maist saab sünnitama tulla koos kaaslasega

Alates 18. maist saab sünnitama tulla koos kaaslasega
0 13/05/2020

13.05.2020.

Kallid naised!

Pelgulinna sünnitusmajas on alates esmaspäevast, 18. maist peresünnitused taas lubatud.

Siiski on ka pärast eriolukorra lõppu jätkuvalt väga oluline tagada kõikide sünnitusmajas viibijate ohutus. Seetõttu palume arvestada, et sünnitajale toeks saab tulla vaid üks tugiisik, kelleks on lapse isa või lähedane pereliige.

Sünnituse juurde tulev pereliige peab olema terve ning sünnitusmajja saabudes palume tal täita tervisedeklaratsiooni ja kontrollime tema kehatemperatuuri. Tugiisik peab kogu haiglas viibimise aja jooksul kandma kirurgilist kaitsemaski ja tal ei ole lubatud vahepealsel ajal haiglast lahkuda.

Pereliige peab lahkuma haiglast, kui sünnitaja viiakse sünnitusosakonnast üle sünnitusjärgsesse palatisse.

Ohutuse huvides ei ole tugiisikutel veel lubatud viibida keisrilõike juures. Mida suurem on inimeste hulk, seda raskem on tagada nende kontrollitud liikumist ja vältida juhuslikke kontakte kõikide osapoolte jaoks.

Sünnitoetajaid (doulad) ja teisi alternatiivseid tugiisikuid sünnitusosakonda veel ei lubata.

Jätkuvalt testime kõiki sünnitajaid haiglasse saabudes koroonaviiruse suhtes ning palume täita tervisedeklaratsiooni. Kuni COVID-19 testi tulemuse selgumiseni peab sünnitaja kandma kirurgilist kaitsemaski.

Pelgulinna sünnitusmaja tänab kõiki peresid, kes on olnud eriolukorra ajal väga mõistvad ning mõistnud ajutiste piirangute vajalikkust. Küsimuste korral helistage julgelt meie ämmaemanda nõuandeliinile, tel 5682 7549 (E-P kl 09:00-16:00). Oleme Teile toeks ja pakume oma nõu kõikide rasedust, sünnitamist või sünnitusmaja puudutavate küsimuste korral.

Olete oodatud meie juurde rasedusaegsesse kontrolli ning sünnitama!

Posted in Uudised