Otsing

1.-7. augustini tähistame rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat

1.-7. augustini tähistame rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat
0 04/08/2020

01.08.2020.

Augusti esimesel nädalal tähistatakse traditsiooniliselt rahvusvahelist rinnaga toitmise nädalat, mille eesmärk on juhtida tähelepanu rinnapiima kasulikkusele ning julgustada naisi toitma oma beebit või väikelast rinnaga.

Rinnapiim on lapsele parim, mida talle elu alguses pakkuda saate – nii toitumisalaselt kui ka emotsionaalselt. Samuti on sellel mitmeid kasutegureid emale.

 • Rinnapiim sisaldab kõiki lapsele vajalikke toitaineid õiges koguses ning on sobiva temperatuuriga.
 • Rinnapiim tugevdab beebi immuunsüsteemi. Rinnapiima saanud lastel esineb vähem allergiaid, samuti kaitseb see hingamisteede ja seedesüsteemi nakkuste eest.
 • Beebil on rinnapiima kergem seedida kui piimasegusid ning lapsed on rinda saades rahulikumad.
 • Rinnapiima saanud lapsed on imikueas ja varases lapsepõlves tervislikuma kehakaaluga.
 • Kõigepealt tekib ema rinda ternespiim, mida tuleb korraga vaid paar lusikatäit, kuid see on täpselt õige kogus beebi esimesteks elupäevadeks. Ternespiim katab lapse suu, söögitoru ja maolimaskestad justkui kilega, mis ei lase mikroobidel lapsele ligi pääseda ning ta on kaitstud.
 • Rinnaga toitmine loob ema ja lapse vahele usaldusliku ja sooja suhte.
 • Ema jaoks toob rinnaga toitmine leevendust sünnitusega seonduvale veritsemisele. Imetamisega kaasnevad emakalihase kokkutõmbed, mille tulemusena väheneb sünnitusejärgne verevool. Imetamise abil saab kokkutõmbuv emakas kiiremini tagasi sünnituseelse vormi.
 • Imetav ema taastab oma raseduseelse figuuri kiiremini kui last piimaseguga toitev naine.
 • Rinnaga toitmine ei nõua ettevalmistust (nt soojendamine, pudelite kaasas kandmine jne) ega rahalist ressurssi (nt piimasegude ostmine) – see on alati kaasas. Lisaks sellele on rinnapiim naturaalne ja keskkonnale turvaline.
 • Seekordse rahvusvahelise rinnaga toitmise nädala sõnum on “Support breastfeeding for a healthier planet!“, mis rõhutab imetamise toetamise olulisust ka keskkonna vaatepunktist. Aja jooksul on inimeste mõju loodusele olnud ulatuslik. Meie kohustus on oma planeeti kaitsta, kasutades ressursse (maa, vesi, energiaallikad) vastutustundlikult, säilitades looduslikku mitmekesisust ja tarbides ettevaatlikult. Ka rinnaga toitmine on seotud ressursside jätkusuutliku kasutamisega.

  Kuigi rinnaga toitmine on loomulik protsess, ei ole see alati lihtne. Emad vajad tuge, et imetamisega alustada ning lapse kasvades sellega jätkata. Pelgulinna sünnitusmajas on Teid abistamas imetamisnõustajad, kes saavad peredele pakkuda vastavat nõu ja infot, toetades just Teie valikuid. Pöörduge nõu saamiseks julgelt meie poole. Imetamisnõustaja vastuvõtt on tasuta. Vastuvõtule saate registreeruda raseduskeskuse telefonil 666 5307.

  Posted in Uudised