Otsing

Sirelililla valgus ehib täna Pelgulinna sünnitusmaja

Sirelililla valgus ehib täna Pelgulinna sünnitusmaja
0 17/11/2021

17.11.2021.

Tänasel ülemaailmsel enneaegse sünni päeval värvus Pelgulinna sünnitusmaja traditsiooniliselt sirelililladesse toonidesse – see on enneaegse sünni päeva tunnusvärv, mis sümboliseerib õrnust ja erakordsust.

17. novembril tähistatakse ülemaailmset enneaegse sünni päeva, mis on ellu kutsutud enneaegse sünniga seotud teadlikkuse tõstmiseks ning austuse avaldamiseks kõige varem ja pisemana sündinud lastele, nende vanematele, lähedastele ja kõigile toetajatele. Lisaks keerulistest asjadest rääkimisele on see kindlasti natuke ka pidupäev, kinnitus, et imed on päriselt võimalikud.

Selleks, et maailm märkaks, teadvustaks ja võtaks vähemalt üheks õhtuks aja ja tunnustaks selle päeva kangelasi, on enam kui 100 riiki ühinenud enneaegse sünni päeva ettevõtmisega, mis kutsub toetust avaldama üleskutsega värvida üheks õhtuks üheskoos maailm sirelillaks ja teha seda läbi oma hoone välisvalgustuse muutmise. Eesti on sellest üritusest igal aastal osa võtnud ja ka sel aastal värvub Eestis sirelilillaks üle 100 asutuse.

Igal aastal on enneaegse sünni päeval ülemaailmne kindel juhtmõte ja tulenevalt maailmas valitsevast olukorrast ning tingituna värskelt avaldatud ülemaailmsest enneaegsete laste vanemate kogemusi praeguse kriisi ajal kaardistanud uuringu muret tekitavatest tulemustest, on selle aasta moto väga selge ja jõuline: “Null lahusolekut! Tegutse kohe! Hoia vanemad ja enneaegsena sündinud beebid koos.”

Üleskutse eestvedaja Eestis on MTÜ Enneaegsed lapsed, kelle eesmärgiks on enneaegselt sündinud laste, nende vanemate ja lähedaste toetamine, nende murede ja vajaduste märkamine, teadvustamine ning ühiskonnas enneaegsusega seotud teemade laiapõhjalisema mõistmise soodustamine. MTÜ tegevuse ja toetamise kohta saab lugeda siit: www.enneaegsedlapsed.ee

Tänaste toetajate terve nimekirja leiab siit: www.enneaegsetepaev.ee/2021osalejad

Posted in Uudised